Ny OPUS 74 adapter til LK FUGA PIR

Med ny adapter fra Schneider Electric får nu el-branchen nu mulighed for at bruge LK FUGA PIR udendørs i det velkendte OPUS-design. Den nye løsninger passer til LK IHC, KNX, eller stand alone-sensorer og kan monteres planforsænket.

LK OPUS 74 er det foretrukne valg, når det gælder udendørs el-installationer og installationer i hårde, fugtige miljøer som svømmehaller og store lagerbygninger. Nu bliver det nemt for el-branchen at installere tilhørende PIR-sensorer uden at gå på kompromis med hverken indkapsling eller designet, selv om alle andre komponenter er OPUS 74.

Løsningen er en ny adapter til montering af LK FUGA 180-graders PIR i LK OPUS 74-indkapsling med præcis samme tæthed og vejrbestandighed som det øvrige LK OPUS 74-sortiment.

Den nye PIR-adapter kan blandt andet bruges til flot, planforsænket montering eller i udvendigt underlag. Adapteren passer til alle typer LK FUGA 180 graders PIR, både til LK IHC, KNX og som stand-alone enhed.

Mere fra...

10.04.2026Schneider Electric A/S

Sponseret

Kan vi gøre arbejdsdagen nemmere?

10.04.2026Schneider Electric A/S

Sponseret

Sådan skaber partnerne værdi i den digitale bygning

10.04.2026Schneider Electric A/S

Sponseret

Datacenter Designdag 2026

30.03.2026Schneider Electric A/S

Sponseret

SF6-fri teknologi målrettet datacentre og energitung industri

30.03.2026Schneider Electric A/S

Sponseret

WEBINAR: Har du husket at tilmelde dig webinaret om den helt nye StackMate? Ellers kan du nå det endnu!

12.03.2026Schneider Electric A/S

Sponseret

Kom til webinar: Oplev den nye StackMate - enkel og fleksibel robotpalletering