Håndbetjent lokkeværktøj - din genvej til at stanse huller på en enkel måde

Dette håndbetjente lokkeværktøj er din genvej til at stanse huller i stål, rustfrit stål eller aluminium på en enkel måde.

Dette håndbetjente lokkeværktøj er din genvej til at stanse huller i stål, rustfrit stål eller aluminium på en enkel måde.

Med det håndbetjente lokkeværktøj fra Häwa kan du lokke huller i svært tilgængelige vinkler, f.eks. i allerede monterede skabe.

Alle modeller er hydraulisk betjente, der gør arbejdet lettere og hurtigere. Uanset model, opnås der optimal fleksibilitet af lokkeværktøjet, da de fleste modeller er udstyret med ”drejbare” hoveder. Det dig giver mulighed for at stanse i mange forskellige vinkler, også der hvor pladsen er lidt trang.

Som noget nyt introduceres Powerlec Vario, der er batteridrevet. Powerlec Vario er den ideelle enhed til applikationer, der kræver stor ydeevne på minimal plads.

Alternativt lokker vi gerne dine huller for dig

I vores bearbejdningscenter fræser vi huller i metalskabe og montageplader med en Perforex CNC maskine.

Har du behov for det, tilpasser vi din kapsling med forskelligt tilbehør, som f.eks. kabelgennemføringsflanger, kabelforskruninger, trykudligningselementer, DIN-skinner, montageplader, klemmer, relæer m.m.

Hør mere om det håndbetjente lokkeværktøj

Tag fat i Jørgen på  7312 1266, hvis du vil høre mere…

Få et tilbud på den løsning du har brug for

Mere fra...

09.04.2025Elcor A/S

Sponseret

Regelmæssig service af UPS-anlæg er afgørende for driftsikkerheden

02.04.2025Elcor A/S

Sponseret

TP130N og Matrix-serien – fleksible 1-fasede UPS-anlæg

31.03.2025Elcor A/S

Sponseret

3-fasede UPS-løsninger til enhver installation

27.02.2025Elcor A/S

Sponseret

Nordens største producent af eltavler Elcor henter ny CEO fra bestyrelsen

24.06.2024Elcor A/S

Sponseret

tic elkas/Eegholm-gruppen udpeger to nye bestyrelsesmedlemmer

03.06.2024Elcor A/S

Sponseret

Elcor slutter sig til tic elkas/Eegholm-gruppen