Nyhed i Circle-serien: ULTRA SLIM i børstet aluminium

green:ID Circle ULTRA SLIM fås nu i en ny variant med børstet aluminium.

Foto: ECOFOSS

Med den nye overflade får ULTRA SLIM et eksklusivt og moderne udtryk, som gør det nemt at skabe sammenhæng mellem belysningen og rummets øvrige materialer og indretning.


Den slanke lampe er udviklet til erhvervsmiljøer, hvor belysningen gerne må være en aktiv og synlig del af det samlede udtryk. ULTRA SLIM egner sig blandt andet til kontorer, receptioner, butikker og mødelokaler.

Foto: ECOFOSS

En del af Circle-serien

Circle ULTRA SLIM er en del af green:ID's Circle-serie, som også omfatter SLIM og BIG.

De forskellige modeller giver mulighed for at vælge størrelse og udtryk efter det konkrete projekt, mens seriens enkle og stilrene design går igen på tværs af modellerne.

Foto: ECOFOSS

Allerede brugt i praksis

Circle ULTRA SLIM er allerede installeret i flere projekter. Blandt andet hos Hydraflex A/S, hvor de cirkulære lamper er en del af belysningen i indgangs- og administrationsområdet.

Her kombineres den funktionelle belysning med et markant visuelt udtryk, hvor lamperne samtidig bliver en del af rummets samlede design.

Se hele Circle-serien her

Se ULTRA SLIM i børstet aluminium her

Foto: ECOFOSS

Mere fra...

11.08.2026Ecofoss/Green:ID

Sponseret

Nyhed i Circle-serien: ULTRA SLIM i børstet aluminium

24.06.2026Ecofoss/Green:ID

Sponseret

Sommerens belysningsprojekter starter her

09.06.2026Ecofoss/Green:ID

Sponseret

ECOFOSS - din professionelle samarbejdspartner og leverandør af LED belysning

03.06.2026Ecofoss/Green:ID

Sponseret

Oplev LAMEL-LED som er green:ID’s belysningskoncept til integration i akustikpaneler

27.05.2026Ecofoss/Green:ID

Sponseret

Fleksibel belysning med skinnespots og 3-fasede track-skinner

21.05.2026Ecofoss/Green:ID

Sponseret

LED strips, skinner og tilbehør til professionelle løsninger