Roth QuickTemp ClimaComfort® – nu også til 16 mm rør
Det gennemprøvede Roth QuickTemp ClimaComfort® system fås nu også til 16 mm rør – ideelt til større arealer. Afhængig af komfortkrav og varmebehov, kan en kreds i 16 mm rør dække 15-20 m².
Roth QuickTemp ClimaComfort® 16 mm rør. Foto: Roth
Perfekt til både renovering og nybyggeri. Systemet har en lav byggehøjde, helt ned til 25 mm. Den lette opbygning og rørføring tæt på gulvoverfladen giver en hurtig og effektiv varmeafgivelse. Pladen er forsynet med lim på bagsiden, hvilket giver en hurtig, nem og sikker udlægning på underlaget.
Det kan lægges direkte oven på eksisterende gulve og afsluttes med stort set alle typer gulvbelægning: parket, laminat, klinker, tæppe eller linoleum.
Du finder datablade og installationsvejledninger her: https://www.roth-danmark.dk/produkter/pladesystmer-til-traekonstruktioner/roth-quicktemp-climacomfort-hurtigtregulerende-med-lav-byggehoejde-1-1
Skal Roth hjælpe dig med dit næste byggeprojekt, så kontakt din Roth salgskonsulent.