Skabt i samarbejde med de danske elektrikere
Vi har skabt LK FUGA®-serien i tæt samarbejde med dig og dine kolleger.
Dermed har vi sikret, at konstruktionen er gennemtænkt og gennemtestet, så den gør en forskel for dig, der arbejder med LK FUGA.
Vi har skabt LK FUGA®-serien i tæt samarbejde med dig og dine kolleger.
Dermed har vi sikret, at konstruktionen er gennemtænkt og gennemtestet, så den gør en forskel for dig, der arbejder med LK FUGA.
04.11.2026Schneider Electric A/S
Sponseret
Schneider Electric lancerer nyt præfabrikeret referencedesign til modulære AI-fabrikker
Nyt RapidScale-referencedesign fra Schneider Electric skal gøre det hurtigere og mere forudsigeligt at etablere den infrastruktur, som den voksende efterspørgsel på AI kræver.
22.10.2026Schneider Electric A/S
Sponseret
Buildings Day 2026: Hvad virker faktisk i nordiske bygninger?
Energikravene stiger, BR18 skærper kravene til indeklima i 2027, og forventningerne til bygningsdrift bliver højere. Til Buildings Day d. 12 november samler Schneider Electric branchen til en dag med faglig viden, nye løsninger og erfaringer fra praksis.
19.10.2026Schneider Electric A/S
Sponseret
Vandstress er en forretningsrisiko: Over 1 ud af 3 nordiske industrivirksomheder melder om produktionstab
Selvom 70 procent af de nordiske industriledere har vandrisici på radaren, mangler mange endnu at omsætte opmærksomheden til handling. Det fremgår af en ny europæisk rapport fra Schneider Electric. Den viser samtidig, at vandstress allerede har konkrete konsekvenser: Mere end hver tredje nordiske industrileder melder om produktionstab.
15.10.2026Schneider Electric A/S
Sponseret
Ny Motivair WCDU fra Schneider Electric integrerer væske- og luftkøling for mere fleksible datacenterinstallationer
Schneider Electric, global leder inden for energiteknologi, har lanceret ny WCDU – en kølevæskefordelingsenhed (CDU) egnet til en lang række konfigurationer og designet til problemfri integration med ventilatorvæg-baserede luftkølingssystemer.
Udgiver
Copyright 2023