Årets branchebegivenhed nærmer sig

Når VVS’15 løber af stablen næste år, vil mere end 8.000 fagfolk samles i Odense til årets branchebegivenhed.

Arkivfoto fra VVS'13..

Fra den 22. til den 24. april indtager VVS-branchen Odense Congress Center, hvor 8.000 fagfolk fra hele landet mødes for at tilegne sig ny viden og inspiration, se de nyeste produkter og dyrke netværket.

Ifølge Michael Helm, projektchef hos Odense Congress Center, arbejdes der på at udvikle den bedste messe til dato.

Læs også: VVS’13-messe fyldt op fra morgenstunden

”Vi er i tæt dialog med vores samarbejdspartnere og repræsentanter fra branchen, så vi kan forbedre og udvikle der, hvor deltagerne får størst udbytte. Jeg kan dog godt allerede nu afsløre, at vi gentager succesen med Energiens Torv, hvor messedeltagerne kan se frem til en række korte, inspirerende og konkrete indlæg med fokus på energioptimering, som også bliver hovedtemaet for messen,” siger Michael Helm i en pressemeddelelse.

VVS’15 bliver arrangeret i samarbejde med VVS og EL-tekniske Leverandøres Brancheforening (Veltek) og Dansk Energi Brancheforening (Debra). Desuden vil Arbejdsgiverne Håndværk & Industri, Tekniq samt repræsentanter fra Oras, Danfoss, Solar, Geberit Viega og broen bidrage med faglig sparring.

I 2013 deltog 178 virksomheder, og alt tyder på, at VVS’15 når samme antal. 141 virksomheder har allerede tilmeldt sig.

-KLZ

KlarPris

Sponseret

KlarPris opgraderer søgningen: Endnu nemmere at finde det rigtige produkt

KlarPris

Sponseret

Derfor vælger flere installatører Grundfos pumper gennem KlarPris

Relateret indhold

Inspectly ApS

Sponseret

Fra 14 dage til 1-2 dage: Sådan effektiviserede Focus Moduler deres rapportering med Inspectly

Installator.dk

Øland får ny fransk ejer

Installator.dk

Caverion sikrer sig millionordre på dansk datacenterudvidelse

Installator.dk

InstallatørGruppen klar til børsen med værdi på 4,5 mia. kr.

Installator.dk

De Radikale overtager Klima-, energi- og forsyningsministeriet

Installator.dk

TEKNIQ: Grøn milliardplan kræver mindre bureaukrati og flere faglærte

Installator.dk

Danfoss investerer 75 mio. kr. i Frankrig for at styrke varmepumpeproduktionen

Installator.dk

Morten Blegvad ny finansdirektør i Brødrene Dahl

Installator.dk

Maj sendte elprisen op igen

Installator.dk

AI-værktøj åbner bygningsdata og sparer energi

Hold dig opdateret med Installator.dk

Tilmeld dig nyhedsbrevet og følg med i alt som rører sig indenfor tekniske installationer - el, VVS- og ventilationsbranchen.

Se flere temaer

Events

Se alle