Intego har overtaget SkovlundGruppens aktiviteter

Intego A/S har fra årsskiftet, med tilbagevirkende kraft, overtaget aktiviteterne i SkovlundGruppen, som leverer el-tekniske løsninger og service til industri og erhverv.

Intego A/S har fra årsskiftet, med tilbagevirkende kraft, overtaget aktiviteterne i SkovlundGruppen, som leverer el-tekniske løsninger og service til industri og erhverv. Afdelingen drives videre med de nuværende medarbejdere som en integreret del af Intego A/S’s Esbjerg-afdeling med Jørgen Husted som afdelingschef. Den daglige ledelse bliver fremover varetaget af den hidtidige leder, Henrik Lauridsen.
Afdelingen vil forsat have base i Skovlund, som har en god placering i forhold til servicering af både nuværende og nye kunder i området.
SkovlundGruppen er blevet solgt for at sikre fortsat vækst og udvikling, hedder det fra Henrik Lauridsen.

RL Energi og Klima

Sponseret

RL Energi & Klima etableres som nyt søsterselskab med afsæt i RL Ventilation

KlarPris

Sponseret

Derfor vælger flere installatører Grundfos pumper gennem KlarPris

Relateret indhold

Avidenz A/S

Sponseret

Velkommen til Nanna

Installator.dk

Mariendal El-Teknik øger underskuddet – "stærkt utilfredsstillende"

Installator.dk

AAU-professor kåret som verdens bedste energiforsker

Installator.dk

Ørsted vinder erstatningssager i Elsam-sagen

Installator.dk

Lemvigh-Müller markerer milepæl for nyt centrallager

Installator.dk

Helikoptere tjekker beplantning ved 1.200 adresser langs elnettet

Installator.dk

CEPOS: Forsyningspriser kan sænkes med skarpere regulering

Installator.dk

Grønt lys for InstallatørGruppens opkøb af nordjysk installatør

Installator.dk

Ny sikkerhedskoncern går på opkøbsjagt i Norden: Danmark er et nøglemarked

Installator.dk

Forbrugerrådet: Aconto-opkrævninger bør afskaffes

Hold dig opdateret med Installator.dk

Tilmeld dig nyhedsbrevet og følg med i alt som rører sig indenfor tekniske installationer - el, VVS- og ventilationsbranchen.

Se flere temaer

Events

Se alle