Italienske piller i danske ovne

Smith, Holm & Co har i Danmark fået eneret på de populære fuldautomatiske brændeovne på piller, MCZ.

Fuldautomatiske brændeovne på piller er på vej frem på det danske marked. I den forbindelse oplyser virksomheden Smith, Holm & Co. A/S, at de har fået eneret på de populære italienske pilleovne MCZ, som de satser på at sælge til danske kunder i den kommende tid.

Smith, Holm & Co har udarbejdet en planlagt strategi for afsætningen af MCZ-ovnene på det danske marked, og den italienske virksomhed har fundet strategien så overbevisende, at de har valgt at satse på virksomheden fra den jyske hede til at sælge de ny ovne på piller.

Oprindeligt fra Risskov har Smith, Holm & Co gennem de seneste år været igennem en rivende udvikling. Omsætningen er steget markant, medarbejderstaben er øget, og det har nu været nødvendigt at flytte til større lokaler i Skovby.

- OWG

KlarPris

Sponseret

Danfoss bruger KlarPris til at omsætte data til skarpere beslutninger

KlarPris

Sponseret

Derfor vælger flere installatører Grundfos pumper gennem KlarPris

Relateret indhold

LAN-COM A/S

Sponseret

LAN-COM A/S vinder Scandinavian Business Awards 2026

Installator.dk

Efterspørgslen på varmepumper stiger – men salget halter efter

Installator.dk

Blackstone investerer milliarder i Eurowind Energy

Installator.dk

Norlys kommer ud af 2025 med milliardtab

Installator.dk

Verdo får trecifret million-tab og sælger ud

Installator.dk

Energi Fyn lander hidtil bedste resultatet

Installator.dk

Grønne energiløsninger - muligheder i en tid med bump på vejen

Installator.dk

Pettinaroli A/S fejrer 50 år i VVS-branchen

Installator.dk

Vinderne af DM i Skills 2026 er kåret

Installator.dk

Elektrikeruddannelsen hitter – men lærepladser mangler trods markant løft

Jobmarked

Se alle

Hold dig opdateret med Installator.dk

Tilmeld dig nyhedsbrevet og følg med i alt som rører sig indenfor tekniske installationer - el, VVS- og ventilationsbranchen.

Se flere temaer

Events

Se alle