Langtidsholdbare AKKU-boremaskiner

DeWALT lancerer en ny serie AKKU-slagboremaskiner og bore/skruemaskiner. I serien indgår tre slagboremaskiner, 12 V...

DeWALT lancerer en ny serie AKKU-slagboremaskiner og bore/skruemaskiner. I serien indgår tre slagboremaskiner, 12 V DC745KA, 14,4 V DC735KA og 18 V DC725KA, som alle er udstyret med 13 mm borepatroner, tre kompakte boremaskiner, 12 V DC743KA, 14,4 V DC731KA og 18 V DC721KA, som kan fås med NiCd- eller NiMH-batterier samt tre nye boremaskiner, 12 V DC742KA, 14,4 V DC730KA og 18 V DC720KA med 10 mm borepatroner og NiCd-batterier.
Boremaskinerne er gode i brug, fordi de er kortere end standardboremaskiner, så håndværkerne kan arbejde på steder, hvor der er trangt. De har en lav vægt, og så har de en højere hastighed og maksimal effekt. Nye komponenter sikrer desuden en længere produktlevetid.
www.dewalt-nordic.com

RL Energi og Klima

Sponseret

RL Energi & Klima etableres som nyt søsterselskab med afsæt i RL Ventilation

KlarPris

Sponseret

Derfor vælger flere installatører Grundfos pumper gennem KlarPris

Relateret indhold

Installator.dk

Vattenfall vinder udbuddene af havvindmølleparker

Installator.dk

Geberit lancerer forbrugerkampagne på tv og streaming

Installator.dk

Vattenfall vinder udbuddene af havvindmølleparker

Installator.dk

EWII: Akutplan for elnettet risikerer at bremse den grønne omstilling

Installator.dk

Green Power Denmark henter ny vice adm. dir. i Miljøministeriet

Installator.dk

Andersen & Heegaard får ny international ejer

Installator.dk

Fjernvarmepuljen åbner med fordoblet støttebeløb

Installator.dk

Nyt projekt skal gøre overskudsvarme til en bedre forretning

Installator.dk

TEKNIQ: Kompetencer vægter højere end ren straffeattest

Installator.dk

Markant fremgang på elinstallatøruddannelsen

Jobmarked

Se alle

Hold dig opdateret med Installator.dk

Tilmeld dig nyhedsbrevet og følg med i alt som rører sig indenfor tekniske installationer - el, VVS- og ventilationsbranchen.

Se flere temaer

Events

Se alle