Let skruemaskine med revolvertromle

Ny skruemaskine, hvor de små bits er integreret i drejehjulet som i en gammel revolvertromle.

Med lanceringen af PSR Select fra Bosch er det nu slut med at bruge tid på at lede efter bits. PSR Select skruemaskinen har nemlig bits integreret direkte i drejehjulet, som leder tankerne hen mod en revolvertromle fra en gammel western-film. Skruemaskinen kan opbevare 12 forskellige bits i drejehjulet og vejer kun 500 gram.

Lithiumbatteri med lang levetid
Skruemaskinens lithiumbatteri på 3,6 volt gør det muligt at benytte op til 90 skruer på én ladning. Batteriet har ingen hukommelseseffekt og kan derfor genoplades til enhver tid, uden at cellerne beskadiges. Batteriet har heller intet effekttab og kan dermed give fuld power fra første til sidste skrue. PSR Select er desuden udstyret med et gennemtestet lyssystem, som sikrer optimale lysforhold, så maskinen altid er nem at arbejde med – selv når der skal skrues under en bordplade eller i et ufremkommeligt hjørne.

- OWG

Alcadon ApS

Sponseret

[INVITATION] Når man har arbejdet med fiber i næsten 30 år, så har man set lidt af hvert...

KlarPris

Sponseret

Installatørens hemmelige våben: Bestil smartere og arbejd hurtigere

Relateret indhold

05.12.2025Installator.dk

Sjørring El-Service vælger Koble for at sikre fremtidens drift

05.12.2025Installator.dk

Dalux lancerer automatiseret clash detection

04.12.2025Installator.dk

CEPOS-analyse: Danmark bør droppe nationalt klimamål

04.12.2025Installator.dk

Aceve samler danske brands og køber op i Europa

04.12.2025Installator.dk

Bygma finder ny regionsdirektør internt

03.12.2025Installator.dk

TEKNIQ: EU’s gasstop fra 2027 kræver turbo på elektrificeringen

03.12.2025Installator.dk

EU siger nej til russisk gas fra 2027

02.12.2025Installator.dk

Dansk Industri opruster med ny brancheplatform for teknik og installation

Jobmarked

Se alle

Hold dig opdateret med Installator.dk

Tilmeld dig nyhedsbrevet og følg med i alt som rører sig indenfor tekniske installationer - el, VVS- og ventilationsbranchen.

Se flere temaer

Events

Se alle