Møldrup nomineret til årets elinstallatør for tredje år i træk

Sidste års vinder af prisen ’Årets elinstallatør’, Morten Møldrup, er for tredje år i træk blevet nomineret som kandidat til prisen.

Sidste år vandt Møldrup prisen som 'Årets elinstallatør'. Firmaet er igen i år blevet nomineret til prisen. På billedet ses sidste års konferencier Lisbeth Østergaard sammen med Morten Møldrup. .

Morten Møldrup og hans firma Møldrup El-service kan igen glæde sig over at være blandt de nominerede til dette års pris for ’Årets elinstallatør’. Det er tredje gang, at firmaet med base i Sønderjylland er nomineret til prisen. Det skriver Lokalvisen Sønderborg .

Sidste år kom Møldrup helt til tops og vandt prisen, der uddeles af anmeld-haandvaerker.dk. Møldrup blev grundlagt i 1965 af Morten Møldrups far.  

Læs også: Morten Møldrup er årets elinstallatør

Anmeld-haandvaerker.dk er en hjemmeside, hvor kunder kan give glade og sure smileyer til deres håndværkere og skrive en kommentar. På baggrund af dette nominerer portalen de dygtigste blandt cirka 2.000 håndværker-firmaer til kundepriserne.  

Læs også: Vesti vinder pris som Årets VVS’er

Dette års prisshow bliver afholdt den 8. april i Cirkusbygningen i København, som også dannede ramme for prisuddelingen sidste år. I år er der i alt nomineret 64 virksomheder i 13 kategorier. Lokalavisen Sønderborg skriver, at antallet af nominerede i kategorierne i år er udvidet fra fire til fem, så Møldrup kan se frem til et felt med hårdere konkurrence. 

-TK

KlarPris

Sponseret

Danfoss bruger KlarPris til at omsætte data til skarpere beslutninger

KlarPris

Sponseret

Derfor vælger flere installatører Grundfos pumper gennem KlarPris

Relateret indhold

Installator.dk

DI: Drop byggetilladelse for solceller på tage

Installator.dk

InstallatørGruppen køber op på Sjælland

Installator.dk

Ny organisation i Green Power Denmark får færre afdelinger

Installator.dk

Ny Geberit-direktør i fladt marked: Konsolidering og løsningssalg skal drive væksten

Installator.dk

Flyvede start på EL & TEKNIK 2026

Installator.dk

Aalborg Portland får milliardstøtte til CO2-fangst

Installator.dk

Caverion og Danfoss udvider samarbejdet med performancebaseret tilgang

Installator.dk

TEKNIQ, Dansk El-Forbund og Solar styrker elektrikerlandsholdet

InstallatørGruppen køber ventilationsspecialist i Fredericia

Installator.dk

Installator.dk

Hurtigere udbygning kræver færre barrierer ved skrivebordene

Jobmarked

Se alle

Hold dig opdateret med Installator.dk

Tilmeld dig nyhedsbrevet og følg med i alt som rører sig indenfor tekniske installationer - el, VVS- og ventilationsbranchen.

Se flere temaer

Events

Se alle