Ny direktør for Teknikhuse i Kemp & Lauritzen

Fra 1. april får Kemp & Lauritzen ny direktør for Teknikhuse. Thomas Lejf Gjørup glæder sig til at udvikle nye løsninger for virksomhedens kunder.

Kemp & Lauritzen har i mere end 135 år har leveret tekniske totalløsninger. Foto: Kemp & Lauritzen..

Her får han ansvaret for teknikvirksomhedens tværfaglige tekniske service til private virksomheder og offentlige kunder i hele landet.

Thomas Lejf Gjørup kommer fra en stilling som regionsdirektør i Berendsen Textil Service. Foto: Kemp & Lauritzen..

Gjørup kommer fra en stilling som regionsdirektør i Berendsen Textil Service, hvor han har haft ansvaret for forretningens samlede virksomhed på Sjælland.

Peter Kaas Hammer, der er administrerende direktør i Kemp & Lauritzen, ser frem til at byde ham velkommen på holdet.

En stor forpligtelse
”Hos Kemp & Lauritzen kan kunderne nøjes med én indgang til alle de tekniske fag. Det er en afgørende del af vores forretning, hvor vi løbende udvikler os i forhold til fremtidens teknologier og vores tværfaglige tilbud til kunderne. Med Thomas i spidsen for vores teknikhuse står vi markant stærkere i forhold til at sikre endnu mere enkelhed og tryghed for kunderne”, siger Peter Kaas Hammer.

Thomas Lejf Gjørup glæder sig til at blive en del af Kemp & Lauritzen, der i mere end 135 år har leveret tekniske totalløsninger til erhvervsdrivende og offentlige kunder:

Læs også: Digital indsats gør Kemp & Lauritzen mere konkurrencedygtig

”Kemp & Lauritzen er kendte for at være nyskabende og gøre sig umage for sine kunder. Det er en stor forpligtelse, og jeg glæder mig til at blive en del af et fællesskab med kompetente og dygtige medarbejdere, der stræber efter at finde de bedste løsninger til kunderne”, siger Thomas Lejf Gjørup.

- SMF

KlarPris

Sponseret

KlarPris opgraderer søgningen: Endnu nemmere at finde det rigtige produkt

KlarPris

Sponseret

Derfor vælger flere installatører Grundfos pumper gennem KlarPris

Relateret indhold

Installator.dk

Ørsted vinder erstatningssager i Elsam-sagen

Installator.dk

Lemvigh-Müller markerer milepæl for nyt centrallager

Installator.dk

Helikoptere tjekker beplantning ved 1.200 adresser langs elnettet

Installator.dk

CEPOS: Forsyningspriser kan sænkes med skarpere regulering

Installator.dk

Grønt lys for InstallatørGruppens opkøb af nordjysk installatør

Installator.dk

Ny sikkerhedskoncern går på opkøbsjagt i Norden: Danmark er et nøglemarked

Installator.dk

Forbrugerrådet: Aconto-opkrævninger bør afskaffes

Installator.dk

Koble udvider til Sønderjylland med ny partner i Tønder

Installator.dk

TEKNIQ: Forhøjet seniorfradrag kan ikke stå alene

Installator.dk

Energinet sparer 650 mio. kr. på reserver i 2026

Hold dig opdateret med Installator.dk

Tilmeld dig nyhedsbrevet og følg med i alt som rører sig indenfor tekniske installationer - el, VVS- og ventilationsbranchen.

Se flere temaer

Events

Se alle