Swegon A/S har fået ny marketingassistent

Indeklimaproduktleverandøren Swegon A/S har per 1. november ansat Anette Junge, 27 år, som ny marketingassistent på virksomhedens hovedkontor i Århus.

Indeklimaproduktleverandøren Swegon A/S har per 1. november ansat Anette Junge, 27 år, som ny marketingassistent på virksomhedens hovedkontor i Århus. Anette Junge skal sikre en fortsat positiv udvikling ved at skabe et større kendskab til Swegon A/S og virksomhedens kernekompetencer: At skabe et godt og sundt indeklima. Derfor vil Anette Junges primære arbejdsopgave være at koordinere og effektuere virksomhedens marketingtiltag,
Anette Junge er uddannet cand.ling.merc. i Virksomhedskommunikation ved Handelshøjskolen i Århus, og hun har sideløbende sit studie haft foden indenfor hos Nykredit og Wupti.com som kommunikationsassistent.

KlarPris

Sponseret

Hvad koster det at købe det, man plejer? Kemp & Lauritzen kender svaret

Gustavsberg A/S

Sponseret

Et sæde til hele familien

Relateret indhold

Installator.dk

Hackerangreb på køleanlæg får danske supermarkeder til at reagere

Installator.dk

Nilan øger indtjeningen og investerer i nye varmepumper og ventilationsanlæg

Installator.dk

Rekordmange vælger en faglært uddannelse – men skolerne gør ikke nok

Installator.dk

Sag om manipulation af elmarkedet for trecifret mio-beløb genoptages

Installator.dk

Kredsløb vinder Fjernvarmeprisen 2026 for geotermiprojekt

Installator.dk

Ny analyse: Kernekraft kan styrke vindmøllernes økonomi

Installator.dk

AO opjusterer efter stærkt tredje kvartal

Installator.dk

Elpriser sender tarifferne op til nytår

Installator.dk

Energinet vil frigøre op mod 5 GW med nye adgangsregler til elnettet

Installator.dk

InstallatørGruppen øger omsætningen markant – men overskudsgraden falder

Hold dig opdateret med Installator.dk

Tilmeld dig nyhedsbrevet og følg med i alt som rører sig indenfor tekniske installationer - el, VVS- og ventilationsbranchen.

Se flere temaer

Events

Se alle