Swegon A/S har fået ny marketingassistent

Indeklimaproduktleverandøren Swegon A/S har per 1. november ansat Anette Junge, 27 år, som ny marketingassistent på virksomhedens hovedkontor i Århus.

Indeklimaproduktleverandøren Swegon A/S har per 1. november ansat Anette Junge, 27 år, som ny marketingassistent på virksomhedens hovedkontor i Århus. Anette Junge skal sikre en fortsat positiv udvikling ved at skabe et større kendskab til Swegon A/S og virksomhedens kernekompetencer: At skabe et godt og sundt indeklima. Derfor vil Anette Junges primære arbejdsopgave være at koordinere og effektuere virksomhedens marketingtiltag,
Anette Junge er uddannet cand.ling.merc. i Virksomhedskommunikation ved Handelshøjskolen i Århus, og hun har sideløbende sit studie haft foden indenfor hos Nykredit og Wupti.com som kommunikationsassistent.

KlarPris

Sponseret

KlarPris opgraderer søgningen: Endnu nemmere at finde det rigtige produkt

KlarPris

Sponseret

Derfor vælger flere installatører Grundfos pumper gennem KlarPris

Relateret indhold

Inspectly ApS

Sponseret

Inspectly gør arbejdet lettere og reducerer risikoen for afvigelser hos Focus Moduler

Installator.dk

AAU-professor kåret som verdens bedste energiforsker

Installator.dk

Ørsted vinder erstatningssager i Elsam-sagen

Installator.dk

Lemvigh-Müller markerer milepæl for nyt centrallager

Installator.dk

Helikoptere tjekker beplantning ved 1.200 adresser langs elnettet

Installator.dk

CEPOS: Forsyningspriser kan sænkes med skarpere regulering

Installator.dk

Grønt lys for InstallatørGruppens opkøb af nordjysk installatør

Installator.dk

Ny sikkerhedskoncern går på opkøbsjagt i Norden: Danmark er et nøglemarked

Installator.dk

Forbrugerrådet: Aconto-opkrævninger bør afskaffes

Installator.dk

Koble udvider til Sønderjylland med ny partner i Tønder

Hold dig opdateret med Installator.dk

Tilmeld dig nyhedsbrevet og følg med i alt som rører sig indenfor tekniske installationer - el, VVS- og ventilationsbranchen.

Se flere temaer

Events

Se alle