Unidrain skifter ud

Alle VVS-grossister og lagerførende kunder har modtaget eller modtager snarest nye afløbsarmaturer og rammer fra...

Alle VVS-grossister og lagerførende kunder har modtaget eller modtager snarest nye afløbsarmaturer og rammer fra Unidrain, og det nye Produktkatalog for 2008. Unidrain tager alle nuværende armaturer og tilhørende rammer retur for fuld kreditering. Dermed bliver der ingen dobbelt lagerføring.

De nye Unidrain rammer og afløbsarmaturer får nye varenumre og bliver produceret efter mere effektive og kvalitetssikre metoder. I dag er alle armaturer bukket og svejset i rustfrit stål. Fremover vil de være presset ud af ét stykke.

Rammerne får 10 mm bredere gulvflange og er forberedt til montageprofiler. Den samme ramme bliver nu anvendt til både venstre-, højre- og midterstillede løsninger, hvilket betyder en reduktion med 36 varenumre og giver en mere enkel bestillingsproces og større overblik i byggeprocessen.
www.bosch.dk

KlarPris

Sponseret

Danfoss bruger KlarPris til at omsætte data til skarpere beslutninger

KlarPris

Sponseret

Derfor vælger flere installatører Grundfos pumper gennem KlarPris

Relateret indhold

Danfoss Redan A/S

Sponseret

10.000 gange tillykke

Installator.dk

Nyt netværk skal styrke belysning og grøn omstilling

Installator.dk

Nordelektro ud med underskud: Var i frit fald – men er nu stabiliseret

Installator.dk

DI: Drop byggetilladelse for solceller på tage

Installator.dk

InstallatørGruppen køber op på Sjælland

Installator.dk

Ny organisation i Green Power Denmark får færre afdelinger

Installator.dk

Ny Geberit-direktør i fladt marked: Konsolidering og løsningssalg skal drive væksten

Installator.dk

Flyvede start på EL & TEKNIK 2026

Installator.dk

Aalborg Portland får milliardstøtte til CO2-fangst

Installator.dk

Caverion og Danfoss udvider samarbejdet med performancebaseret tilgang

Jobmarked

Se alle

Hold dig opdateret med Installator.dk

Tilmeld dig nyhedsbrevet og følg med i alt som rører sig indenfor tekniske installationer - el, VVS- og ventilationsbranchen.

Se flere temaer

Events

Se alle