Eegholm samarbejder med spansk virksomhed

Eegholm A/S i Sønderborg, styrker sin position inden for markedet for nødstrømsanlæg. Selskabet har netop indgået en samarbejdsaftale med den spanske producent af nødstrømsgeneratorer Inmesol.

Eegholm samarbejder nu med den spanske virksomhed Inmesol. Det er første gang Inmesol repræsenteres på det danske marked. De spanske anlæg har en spændvidde fra 6 KvA til 750 KvA for de største anlæg.
Med samarbejdsaftalen udbygger Eegholm sin position på løsninger til både industrien og fødevaresektoren. De senere år har Eegholm i nært samarbejde med lokale installatører installeret nødstrømsanlæg i butikker tilknyttet en række af landets største detailkæder.

Alcadon ApS

Sponseret

[INVITATION] Når man har arbejdet med fiber i næsten 30 år, så har man set lidt af hvert...

KlarPris

Sponseret

Installatørens hemmelige våben: Bestil smartere og arbejd hurtigere

Relateret indhold

11.11.2025Installator.dk

Faglærte fædre tager mere ansvar hjemme

10.11.2025Schneider Electric A/S

Sponseret

Arbejdskraft er industriens største mangelvare – men skal vi vente på flere uddannede eller tage teknologien i brug nu?

10.11.2025Installator.dk

Unidrains moderselskab fylder 80 år: Fra smede i Småland til industrikoncern

10.11.2025KlarPris

Sponseret

Digitalisering, der giver mening: Saml hele dit indkøb ét sted

07.11.2025Inspectly ApS

Sponseret

Kvalitet – hvad betyder det egentlig? 🤔

07.11.2025Installator.dk

Bravida bestiller 500 elvarebiler i rekordstor ordre

07.11.2025Installator.dk

Elektrificeringen af bilparken er i højgear

07.11.2025Avidenz A/S

Sponseret

Et godt arbejdsmiljø er blevet et konkurrenceparameter

Jobmarked

Se alle

Hold dig opdateret med Installator.dk

Tilmeld dig nyhedsbrevet og følg med i alt som rører sig indenfor tekniske installationer - el, VVS- og ventilationsbranchen.

Se flere temaer

Events

Se alle