Ny partner i Dansk Erhvervsvurdering

Dansk Erhvervsvurdering A/S oplever stigende efterspørgsel på værdiansættelser og vurderinger og har derfor ansat Anker Buurgaard Lionett som ny partner.

Anker Buurgaard er 51 år og har handelsøkonomisk og teknisk baggrund som elektriker og el-ingeniør og har 30 års erfaring inden for Biotek, Farma og fødevarebranchen. Endvidere har han international erfaring og har blandt andet arbejdet som projektleder hos Novo Nordisk Engineering med etablering af produktion, laboratorie- og administrationsbyggerier. Senest kommer han fra Mork Proces, hvor han som projektleder har været ansvarlig for anlægsleverancer til Asien, Europa og USA inden for bioteknologi og farmaceut- og fødevareindustrien. Anker Buurgaard Lionett skal imødekomme den stigende efterspørgsel af værdiansættelser og vurdering af materielle og immaterielle aktiver inden for erhvervslivet primært på Sjælland samt vurderinger i udlandet.

Installator.dk

RL Ventilation omorganiserer for at tage næste vækstspring

KlarPris

Sponseret

Derfor vælger flere installatører Grundfos pumper gennem KlarPris

Relateret indhold

Schneider Electric A/S

Sponseret

Sådan skaber partnerne værdi i den digitale bygning

Installator.dk

Rigsrevisionen i skarp kritik af Energinet og ministerie

Installator.dk

Elforbruget satte rekord i Østdanmark i 1. kvartal

Installator.dk

Grundfos i Kina: Hårdere konkurrence år for år.

Installator.dk

Fusion skal skabe komplette lys- og styringsløsninger

Installator.dk

Tekum i markant vækst: Ansætter 90 nye medarbejdere

Installator.dk

Danske særkrav bremser solcellemarkedet

Installator.dk

TROX indgår landsdækkende serviceaftale med Nordelektro

Installator.dk

Batterier, integration og grøn omstilling i fokus hos Lemvigh-Müller

Installator.dk

Elprisen i marts den højeste siden energikrisen

Jobmarked

Se alle

Hold dig opdateret med Installator.dk

Tilmeld dig nyhedsbrevet og følg med i alt som rører sig indenfor tekniske installationer - el, VVS- og ventilationsbranchen.

Se flere temaer

Events

Se alle