Velgørenhed med kendisser på El & Teknik

Udstillere og forretningspartnere bliver tilbudt at deltage i en velgørenhedsfest til fordel for Børnecancerfonden i Odense efter andendagen på El & Teknik. En række kendisser vil være til stede under arrangementet.

I samarbejde med Børnecancerfonden arrangerer Esylux og Elit et velgørenhedsarrangement under EL & Teknik 2012. Velgørenhedsfesten vil finde sted på den populære natklub “Den Glade Viking” i Odense den 9. maj 2012. Esylux og Elit står bag festen, som er organiseret til fordel for Børnecancerfonden.

Får besøg af kendisser
Deltagere kan glæde sig til et spændende program, hvor kendisser som Eran DD, Lars Hjortshøj, Frank Hvam, Jokeren, Ibi Støving og Mikkel Kesler vil være til stede. Der vil desuden blive afholdt en velgørenhedsauktion med flotte donationer, som eksempelvis en professionel mountain bike, iPhones og rejser – til en samlet værdi af over 300.000 kroner. Alle indtægter fra auktionen, billetsalg m.m. vil gå ubeskåret til Børnecancerfonden.

Nye produkter på messen
Udover engagementet i velgørenhed præsentere Esylux på El & Teknik 2012 et nyt sortiment af tilstedeværelsescensorer. Messegæsterne kommer også til at se nye LED-projektører og spots til udendørsbelysning på Esylux-standen, og ifølge virksomheden er denne serie unik, da de nye projektører og spots er beskyttet mod saltvand. Det skyldes, at produkterne er lavet af alluminium, som stort set er kobberfrit, og det er ifølge Esylux et nyt fænomen på det danske marked.

-OWG

2ctrl ApS

Sponseret

KNX er rygraden i ikonisk glasbygning

Glamox A/S

Sponseret

Intelligente lysstyringssystemer skaber nye muligheder – Glamox styrker indsatsen i Danmark

Relateret indhold

16.09.2025Malmbergs Elektriske A/S

Sponseret

UBIQUA batterilamper der kombinerer design og funktionalitet

16.09.2025PHOENIX CONTACT

Sponseret

Ny 1-polet transientbeskyttelse VALVETRAB SPP

15.09.2025Alcadon ApS

Sponseret

Hilsen fra Lars, vores nye kollega

15.09.2025Ecofoss/Green:ID

Sponseret

Thoravej 29 – prisbelønnet kontorbyggeri med bæredygtig specialbelysning

15.09.2025LEDVANCE A/S

Sponseret

Spjald Skole sparer strøm og får bedre lys med ny LED-løsning fra LEDVANCE

12.09.2025Ecofoss/Green:ID

Sponseret

Energieffektiv LED belysning løfter ældre kontorbygning til moderne standard – i tæt samarbejde mellem elinstallatør, slutkunde og ECOFOSS

11.09.2025Ecofoss/Green:ID

Sponseret

Undgår unødigt strømforbrug med sensor

11.09.2025Installator.dk

Nu vil TREFOR El-net udskifte gamle elmålere

Jobmarked

Se alle

Hold dig opdateret med Installator.dk

Tilmeld dig nyhedsbrevet og følg med i alt som rører sig indenfor tekniske installationer - el, VVS- og ventilationsbranchen.

Se flere temaer

Events

Se alle