Tendensen er individuelle detaljer

Badeværelset 2012 er i følge Hansgrohe individuelt afstemt og med værdifulde detaljer. Den personlige smag er i dag altafgørende.

Hansgrohe tilbyder produkter inden for tre stilverdener: Avantgarde, Modern og Classic. Foto: Hansgrohe.

Personlige, skræddersyede løsninger i hjemmet kommer mere og mere i fokus. Vi afstemmer boligen, tilpasser funktionaliteten til indretningen og vores egne behov. Hansgrohes betegnelse for pladsen under armaturet er ComfortZone. Alt efter hvordan håndvasken bliver brugt, er det muligt at vælge armaturer med forskellige højder. 

Denne frihed i forbindelse med forbruget af vand tilbyder Hansgrohe i sine fire serier: Metris, Talis, Focus og PuraVida. Firmaet mener, at forbrugerne forventer, at indretningsprodukterne kan mere end det, de ved første øjekast giver indtryk af. Forbrugernes forskellige stilverdener har Hansgrohe delt op i tre overordnede tendenser: Avantgarde, Modern og Classic.

- OWG

KUDSK Service

Sponseret

EnergyHub Onsite – mobil energi, en effektiv løsning

KlarPris

Sponseret

Installatørens hemmelige våben: Bestil smartere og arbejd hurtigere

Relateret indhold

02.02.2026LAGUR A/S

Sponseret

Kemifri vandbehandling i praksis – en faglig introduktion

02.02.2026TOTO

Sponseret

Showroomet med TOTOs toiletter bliver endnu større

26.01.2026TOTO

Sponseret

Transparens skaber trygge toiletbygninger!

19.01.2026LAUFEN Nordic A/S

Sponseret

LAUFEN med friske bud på håndvasken

16.01.2026Geberit A/S

Sponseret

Én samlet løsning med Geberit WC-system

16.01.2026Unidrain A/S

Sponseret

Unidrain skifter til genbrugsemballage for at reducere miljøpåvirkningen

14.01.2026Installator.dk

Pæne lønstigninger til VVS´ere i 2025

12.01.2026Brødrene Dahl A/S

Sponseret

Brødrene Dahl klar til kloakmessen i Fredericia 2026

Jobmarked

Se alle

Hold dig opdateret med Installator.dk

Tilmeld dig nyhedsbrevet og følg med i alt som rører sig indenfor tekniske installationer - el, VVS- og ventilationsbranchen.

Se flere temaer

Events

Se alle
DTU
Efteruddannelse
Organisation, udvikling og samskabelse

Opkvalificér dine evner til at igangsætte og vurdere styringsmæssige og strategiske tiltag i din virksomhed.

Dato

05.02.2026

Tid

09:00

Sted

Lautrupvang 15. 2750 Ballerup

Danvak
Kursus
DS 428:2019 Komplet kursus om brandsikring af ventilationsanlæg

Den opdaterede standard DS428 indeholder væsentlige forbedringer. Grundlæggende er standarden blevet klart opdelt med funktionskrav, standardmetoder og beregningsmæssige løsninger.

Dato

11.02.2026

Tid

08:30

Sted

Teknologisk Institut, Kongsvang Allé 29, 8000 Aarhus

DTU
Efteruddannelse
Det personlige lederskab og forandring - dag

Udvid og styrk dine personlige ledelseskompetencer og få udviklet dine samarbejdsevner og evner til at vække tillid hos medarbejdere.

Dato

16.02.2026

Tid

09:00

Sted

Lautrupvang 15. 2750 Ballerup

Elsikkerhed.dk
Gå-hjem-møde
Installatørmøde med ELsikkerhed - Vejle

Hvert år afholder ELsikkerhed fyraftensmøder for el-fagfolk, hvor vi ser på de seneste nye tiltag og krav til el-installationer.

Dato

24.02.2026

Sted

Vejle

Dansk Standard
Kursus
Grundlæggende maskinsikkerhed

Du bliver introduceret til de væsentligste grundelementer i maskinsikkerhed og får indblik i sammenhængen mellem lovgivning og standarder. De vigtigste elementer og anvendelsesområder i de mest anvendte direktiver bliver ligeledes præsenteret.

Dato

24.02.2026

Tid

09:00

Sted

Dansk Standard, Nordhavn

Elsikkerhed.dk
Gå-hjem-møde
Installatørmøde med ELsikkerhed - Herning

Hvert år afholder ELsikkerhed fyraftensmøder for el-fagfolk, hvor vi ser på de seneste nye tiltag og krav til el-installationer.

Dato

25.02.2026

Sted

Herning