Budget-kanaloptager med IP-kvalitet

Den nye netværksoptager fra Abus er velegnet til private eller mindre erhverv, der ønsker en billig løsning i høj kvalitet.

Abus lancerer en netværksoptager til private eller mindre erhverv, som ønsker overvågning i IP-kvalitet. Optageren har fire kanaler, men der kan tilsluttes yderligere to kameraer, hvis overvågningen skal udvides. Optageren forsyner kameraerne med strøm via en indbygget POE-switch og optager med en opløsning på 720p.

Når kameraerne sluttes til optageren, tildeler den automatisk kameraerne en fast IP-adresse og tilpasser opsætningen. Herefter kan der optages permanent gennem en tidsplan eller når der er bevægelse i billedet. Optagelserne gemmes på en harddisk og kan vises via webbrowser på både Mac og pc. Brugeren kan også følge overvågningen på farten via en app, som kan downloades til både iOS og Android.

KlarPris

Sponseret

KlarPris opgraderer søgningen: Endnu nemmere at finde det rigtige produkt

KlarPris

Sponseret

Derfor vælger flere installatører Grundfos pumper gennem KlarPris

Relateret indhold

Fagerhult AS

Sponseret

Fagerhult sætter nye standarder for branchen: Skifter til den nyeste LED-teknologi

Installator.dk

De Radikale overtager Klima-, energi- og forsyningsministeriet

Installator.dk

TEKNIQ: Grøn milliardplan kræver mindre bureaukrati og flere faglærte

Installator.dk

Danfoss investerer 75 mio. kr. i Frankrig for at styrke varmepumpeproduktionen

Installator.dk

Morten Blegvad ny finansdirektør i Brødrene Dahl

Installator.dk

Maj sendte elprisen op igen

Installator.dk

AI-værktøj åbner bygningsdata og sparer energi

Installator.dk

DM i Skills øger unges interesse for erhvervsuddannelser

Installator.dk

Danskerne stoler stadig ikke på virksomheders grønne markedsføring

Installator.dk

Juniormesterlære gavner både elev og virksomhed

Hold dig opdateret med Installator.dk

Tilmeld dig nyhedsbrevet og følg med i alt som rører sig indenfor tekniske installationer - el, VVS- og ventilationsbranchen.

Se flere temaer

Events

Se alle