Miljø i mørket

ESG Sikkerhedsbelysning har siden 2002 arbejdet med salg og projektering af sikkerhedsbelysning, og har løbende...

ESG Sikkerhedsbelysning har siden 2002 arbejdet med salg og projektering af sikkerhedsbelysning, og har løbende udvidet deres produktsortiment og forhandler nu nød- og sikkerhedsbelysning fra flere forskellige leverandører i Europa.

Som det seneste skud på stammen har vores leverandør, TEKNOWARE OY®, udviklet en revolutionerende nyhed indenfor flugtvejsarmaturer. Det nye patenterede armatur, ESCAP, bygger på kondensatorteknologi og LED, i stedet for de traditionelle batterier og lysstofrør, hvilket medfører en væsentlig reduktion af den direkte CO­2 udledning i forbindelse med drift, i forhold til traditionelle batterier og lysstofrør.

Wygwam Danmark, a division of Niko

Sponseret

Mød Wygwam Danmark A/S på El & Teknik 2026

KlarPris

Sponseret

Derfor vælger flere installatører Grundfos pumper gennem KlarPris

Relateret indhold

SG Armaturen A/S

Sponseret

Junistar Tube

Installator.dk

Formand: Fjernvarmen har leveret som forventet

Installator.dk

InstallatørGruppen opkøber stor nordjysk installationsvirksomhed

Installator.dk

Green Power Denmark henter ny viceadm. direktør i Energistyrelsen

Installator.dk

Kinas varmepumpeindustri buldrer frem

Installator.dk

Mumle åbner DM i Skills 2026 i Hjørring

Installator.dk

Koble leverer første overskud efter markant fremgang

Installator.dk

Geopolitik presser på: Organisationer vil have ny Power-to-X-strategi

Installator.dk

Heras samler danske sikringsaktiviteter under ét brand

Installator.dk

DI: Etabler fleksibelt elmarked nu – løsningerne findes allerede

Jobmarked

Se alle

Hold dig opdateret med Installator.dk

Tilmeld dig nyhedsbrevet og følg med i alt som rører sig indenfor tekniske installationer - el, VVS- og ventilationsbranchen.

Se flere temaer

Events

Se alle