Ny økonomichef hos Andersen & Nielsen

Andersen & Nielsen har oprettet en stilling som økonomichef, som den 41-årige Jesper Jansfort tiltræder.

Kraftig vækst i både omsætning og antal medarbejdere de senere år har betydet, at Andersen & Nielsen A/S har oprustet på økonomisiden og ansat 41-årige Jesper Jansfort som ny økonomichef.
Jesper Jansfort er uddannet markedsøkonom og merkonom og kommer fra en stilling som økonomichef i den franske handels- og produktionsvirksomhed Ubisoft Nordic A/S, hvor han har været siden 1999.
Den voldsomme vækst inden for de eksisterende forretningsområder og springet til detailhandel kræver en stram økonomistyring. Jesper Jansfort får som økonomichef ansvaret for, at vækst og økonomi går hånd i hånd, og derfor forventer Andersen & Nielsen A/S, at ansættelsen af Jesper Jansfort vil styrke virksomhedens fremtidige økonomiske position.

KUDSK Service

Sponseret

EnergyHub Onsite – mobil energi, en effektiv løsning

KlarPris

Sponseret

Installatørens hemmelige våben: Bestil smartere og arbejd hurtigere

Relateret indhold

28.01.2026Installator.dk

Benny Yssing trækker sig fra formandsposten efter mistillid

27.01.2026Installator.dk

TEKNIQ: Energiø Bornholm er et grønt gennembrud

27.01.2026Lan-com A/S

Sponseret

LAN-COM A/S indgår partneraftale med Schleifenbauer Products BV

27.01.2026Coromatic A/S

Sponseret

Fra egne rækker: Intern profil udnævnt til salgsdirektør

27.01.2026Guldager A/S

Sponseret

Vand skal behandles med respekt

27.01.2026TEKNIQ

Sponseret

Sådan sikrer din virksomhed sig mod vanvidskørsel

27.01.2026Installator.dk

Lemvigh-Müller investerer massivt i nyt centrallager

23.01.2026Installator.dk

Ny DI-brancheplatform skal give teknik- og installationsvirksomheder en større stemme

Jobmarked

Se alle

Hold dig opdateret med Installator.dk

Tilmeld dig nyhedsbrevet og følg med i alt som rører sig indenfor tekniske installationer - el, VVS- og ventilationsbranchen.

Se flere temaer

Events

Se alle