Oplev det nyeste inden for sanitet på stor online messe

Sanitets- og møbelproducenten Geberit har bygget Europas største messestand på over 300 kvadratmeter. Og det til trods for, at der ikke kan komme fysisk besøgende.

Under alle tre Innovation Days vil der være opsat en livechat, hvor Geberits eksperter sidder klar til at besvare spørgsmål. Foto: Geberit..

For Europas største sanitetsvirksomhed Geberit, har de fysiske begrænsninger grundet coronavirus ikke sænket ambitionsniveauet for den årlige præsentation af innovationer og produkter. Fra den 21. til 23. april løber Geberit Innovation Days nemlig af staben. Og til det, har man bygget Europas største messestand på ikke mindre end over 300 kvadratmeter, som der skal livestreames fra.

For Geberits danske direktør, Bent Knudsen, har den virtuelle messe et ganske særligt formål.

”Det er ekstremt vigtigt for os at kunne tilbyde vores samarbejdspartnere en unik, faglig oplevelse, selv om vi ikke kan være fysisk til stede på en del messer i år. Vi er ikke gået på kompromis nogen steder, og vi håber, at rigtig mange gode danske samarbejdspartnere vil deltage i Geberit Innovation Days”, siger hun.

Ambitionen med udstillingen, der bærer navnet ’House of Geberit’, er at give deltagerne en virkelighedstro følelse af at være fysisk til stede på messen. Undervejs kan fagfolk som VVS- installatører og arkitekter få en realistisk og praksisorienteret indføring i de nyeste tendenser og kommende nyheder inden for alt fra design til funktionalitet og teknologi.

For yderligere information om program og emnespecifikke præsentationer, besøg:
www.innovation-days.geberit.dk

-CH

KlarPris

Sponseret

KlarPris opgraderer søgningen: Endnu nemmere at finde det rigtige produkt

KlarPris

Sponseret

Derfor vælger flere installatører Grundfos pumper gennem KlarPris

Relateret indhold

PHOENIX CONTACT

Sponseret

Push-X produktprogrammet fortsætter med at vokse

Installator.dk

Energinet: Tidsplan for 13 fremrykkes - 7 anlægsprojekter tager længere tid

Installator.dk

Hård start for InstallatørGruppen på børsen

Installator.dk

SIF Gruppen etablerer SIF Energi med fokus på private energikunder

Installator.dk

AURA samler energi- og fiberforretning

Installator.dk

Forsyningstilsynet tjekker Energinets nye model

Installator.dk

Andel fyrer mangeårig Clever-direktør

Installator.dk

Brødrene Dahl styrker køleforretningen

Installator.dk

Bravida sætter strøm til varebilerne = markant lavere omkostninger og gladere montører

Installator.dk

Mind Energy: Varm og tør sommer kan presse elpriserne op

Hold dig opdateret med Installator.dk

Tilmeld dig nyhedsbrevet og følg med i alt som rører sig indenfor tekniske installationer - el, VVS- og ventilationsbranchen.

Se flere temaer

Events

Se alle